Поліпшення бізнес-клімату

Щоб бізнес працював і розвивав економіку країни, держава повинна створити чесні, прості та прозорі правила для підприємців. Натомість в Україні довгий час навіть розпочати власну справу було непросто – надто складна і бюрократична процедура. Не було також єдиного джерела інформації про підприємницьку діяльність. Ми мали обтяжливу систему адміністрування податків, зловживання з боку контрольних органів та корупцію у регулюванні. І цей перелік, на жаль, можна продовжувати.

Уряд Гройсмана почав змінювати цю ситуацію, аби зробити Україну більш привабливою для ведення бізнесу.

За три роки Уряд суттєво спростив адміністрування податків, а головне – значно дерегулював ведення бізнесу в країні. Загалом Кабінет Міністрів скасував 1298 нормативних актів і наказів, які регулювали бізнес. В результаті, за три роки країна піднялась на 9 позицій у міжнародному рейтингу ведення бізнесу Doing Business – з 80 у 2016 році до 71 у 2018 році. План на 2019 рік – плюс 10 сходинок для України у рейтингу.

З початку 2019 року в Україні працює новий підхід до перевірок бізнесу. Уряд відходить від застарілої радянської системи нагляду, тобто переходить від фіксації порушень до аналізу ризиків, пов’язаних із діяльністю підприємства. 

Отже, більше ніяких «сюрпризів» для підприємців – усі дані про перевірки, включаючи комплексні та індивідуальні плани з проведення контрольних заходів, результати перевірок, відтепер доступні онлайн в Інтегрованій автоматизованій системі державного нагляду (контролю)

Протягом останніх місяців нею скористалися понад 200 000 бізнес-користувачів.

Уряд за фінансової підтримки Європейського Союзу створив також Офіс розвитку малого і середнього підприємництва. Перед ним на 2019 рік стоять важливі завдання: створити центри підтримки підприємництва, впровадити механізм часткового гарантування кредитів, розробити Державний інформаційний портал для підприємців.