Реформа державного управління

Для чого країні Уряд? Для чого міністерства та інші органи виконавчої влади? Щоб лише продукувати постанови та розпорядження, управляти майном та ресурсами? Звичайно, ні. Уряд має формувати та реалізовувати цілісну державну політику, яка дозволятиме країні розвиватися, адекватно реагувати на внутрішні й зовнішні виклики. Кожне міністерство у своїй галузі разом з підпорядкованими організаціями повинні створювати чіткі та прозорі, справедливі та сучасні правила і слідкувати за їх дотриманням. Чи так донедавна працював український Уряд? На жаль, ні. Саме тому Уряд Гройсмана у 2016 році розпочав реформу державного управління. Завдяки цим змінам в Україні має сформуватися система професійної, ефективної та підзвітної виконавчої влади.

Що завдяки реформі вже змінюється в державному управлінні?

Уряд відходить від використання адміністративних важелів, проводить дерегуляцію бізнесу і усіх сфер, де це можливо.

Уряд підвищує якість надання державних послуг і переводить більшість з них в онлайн. Доступними є вже 119 державних послуг. Це зменшує адміністративне навантаження на людей та бізнес.

Уряд має чітку стратегію розвитку країни, а кожне міністерство – своєї галузі. Отже, подальші кроки Уряду чітко сплановані і передбачувані. В першу чергу це важливо для внутрішніх та зовнішніх інвесторів.

Міністерства і центральні органи виконавчої влади реорганізовуються та оптимізуються. На нові посади за конкурсом залучають кваліфікованих фахівців, пропонують їм гідну зарплатню. Вакансії на нові посади державної служби є на порталі career.gov.ua.

У Кабміні та міністерствах уже з’явилися державні секретарі – службовці найвищої категорії, які відповідають за ефективну роботу міністерств. У міністерствах також розпочалося формування «команд реформ», які складаються з кваліфікованих і компетентних державних фахівців, здатних реформувати країну.

До кінця 2020 року міністерства повинні перетворитися на аналітично-владні центри, стати лідерами реформ. Уряд має перейти від роботи із заходами та планами до роботи з проблемами, варіантами їх вирішення та наслідками. Це дозволить зробити рішення Уряду більш зрозумілими, виваженими, узгодженими між собою, цілісними та комплексними, збалансованими, відкритими, реалістичними та послідовними.

В результаті підвищиться ефективність державного управління, а отже - і рівень життя людей, якість ведення бізнесу, рівень ВВП та інші економічні показники.